חזרה למאמרי חדשות

ספר חדש של הרבנית דנה סליי

שלום רב לכל בוגרות המדרשה לדורותיה,

 

בשעה טובה אנו עובדות בימים אלו על הוצאה לאור של ספר של הרבנית דנה סליי, שיעסוק בהעמקה במסלול האישה סביב לידה: הזכות והשאיפה ללדת, ההיריון, הלידה, ההתאוששות, ההנקה, היחס לבעל ולילדים הנוספים וכו'.

שאיפתנו בספר זה היא להעמיק ולהוסיף דעה וקדושה בנושא יקר מאין כמוהו זה, אשר קרוב ללבנו, ומעסיק אותנו, הנשים, ב"ה, ברמה היומיומית, בחייה של כל אישה במקומה היא.

ובדורנו במיוחד, דור של גאולה, אשר חושך ואור משמשים בו בערבוביה, נראה שטוב יהיה בע"ה להוסיף ולהתחזק, ללמוד ולהעמיק בו, ולקבל כוחות לפעול בו, מאורה של תורה.

 

עלויות העריכה וההוצאה לאור של הספר גבוהות, ולשם כך יש צורך בתרומות, שיאפשרו לספר יקר וחשוב זה לצאת אל האור ולהביא ברכה לעולם בע"ה. 

אם יש מי מבין הבוגרות היכולה ומעוניינת לתרום, ניתן להקדיש ספר זה לרפואה/ זיווג/ פרי בטן וכד' או להבדיל לעילוי נשמה של קרובים, או שיכולה לסייע במציאת תורם לצורך עניין זה, (אפשר גם תרומה חלקית כמובן) נשמח שתיצור קשר בהקדם עם חוי בטלפון 0528014493 או במיילchavi3029@gmail.com.

מצורף קישור לתרומה דרך האתר המאובטח של מדרשת הרובע: https://harova.org/hebrew/donations/.
שימו לב- נא לכתוב ב"הערות": "ספר"!
 
לאחר התרומה באתר, נשמח לעידכון במייל chavi3029@gmail.com
כולל שמכם המלא, מספר טלפון, פרטי התרומה,
ופרטי השמות להקדשה/ להנצחה/ לרפואה וכד' (יתאפשר בהתאם לסכום):
 

בע"ה זכות הוספת הטוב הזו, תעמוד לכם ולבני ביתכם! 

כמו כן: מי שקיימים בידיה סיכומים או הקלטות של שיעורי הרבנית דנה מכנסי בניין שלם לאורך השנים, או משיעורים שנתנה במדרשה או במקומות אחרים בנושאים הנוגעים לבניין הבית, זוגיות, הורות, משפחה וכו', נשמח מאד לקבלם. נא ליצור קשר בדרכי התקשרות שלעיל.

 

בברכה,

חוי, יפעת, אביה, נחמה והדר,

צוות העריכה והפקת הספר, בוגרות המדרשה.

 

ומתנה בשבילכן... טעימה מתוך תוכנו של הספר הקרב ובא בע"ה:

הפלא והזכות שבהיריון:

"תנו רבנן שלושה שותפין הן באדם הקב"ה ואביו ואמו." כשאנו עוסקות בנושא של לידה, כמובן חייבים להקדים את התהליך המוביל לקראתו- הריון. קודם כל אנחנו מתחילים מנקודת המוצא היסודית והבסיסית הזו, שמה שלפעמים נראה לנו כל כך טבעי ופשוט הוא מה שלא כל כך טבעי ופשוט- הוא כרוך בקשיים וסיבוכים. אומרת הגמרא : "שלושה שותפין הן באדם", זאת אומרת שכל הריון שהקב"ה מזכה בו זו החלטה אלוקית לעשות איתנו שותפות. זו החלטה אלוקית על הילד המיוחד והחד-פעמי הזה. כל מציאות בעולם, כל בן אדם, הוא מציאות חד פעמית שהקב"ה בוחר דווקא בזוג הזה להופיע אותו דרכו. לא במקרה ילד נולד לבית מסוים, בזמן מסוים.

... אנחנו מדברים על זכות גדולה של להיות שותפים עם הקב"ה. אנחנו זוכים פה להיות שותפים עם הקב"ה, למעשה בראשית. והיסוד הכי בסיסי של בריאת העולם- האדם זוכה להיות בורא, להיות יוצר, להיות שותף לבורא... והכוח הזה של האחריות, להיות שותפים בקיום העולם, במציאות הזו שהיא המשך היצירה האלוקית האינסופית שמתגלה בעולם ומופיעה דרכינו- זה פלא עצום. וזה זכות גדולה. ואולי בהקשר הזה זה באמת פלא עוד יותר גדול להיות הצד של האישה, להיות מי שנושא ומגדל וחש את הפלא הגדול הזה מתרקם בתוכו ומתהווה..."

 

ובעניין ההנקה:

"זה נראה לנו כל כך טבעי וברור, אך בא המדרש ואומר: איזה חסד זה שהקב"ה הטביע בנו אהבת תינוקות. הנטייה הטבעית שלנו לראות תינוק בעגלה להסתכל ולאמר "איזה חמוד". והרי זה יצור שלא עשה דבר בחיים שלו, הוא רק דורש, רק תובע, הוא רק צרך ממך. וכמה אהבה יש לנו אליו, במיוחד אם הוא שלנו! אומר המדרש: "אהבת תינוקות נתן בליבם", נתן לנו את היכולת לקום בארבע לפנות בוקר, לא חשוב שקמנו שעתיים לפני כן, ולא לצפות לאיזו תמורה... זוהי מציאות של הענקה מוחלטת, מציאות שהיא טוטלית. האהבה הזו היא מה שהקב"ה נותן לנו. כמו שהוא ביחס אלינו, כך אנחנו ביחס אל הילדים שלנו..."

 

(קטעים מתוך ספרה של הרבנית דנה סליי, שיצא אל האור בע"ה בקרוב)